|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Obrona cywilna

Organizowanie i wykonywanie zadań obrony cywilnej, obejmujących w szczególności:

  1. opracowanie i aktualizowanie „Planu Obrony Cywilnej Miasta”, „Planu Ochrony Zabytków na wypadek konfliktu zbrojnego i sytuacji kryzysowych” oraz nadzór nad opracowaniem planów obrony cywilnej instytucji, podmiotów gospodarczych i innych jednostek organizacyjnych.
  2. ustalanie wykazu instytucji państwowych, przedsiębiorców, jednostek organizacyjnych i społecznych organizacji ratowniczych funkcjonujących na terenie miasta, przewidzianych do prowadzenia przygotowań i realizacji przedsięwzięć obrony cywilnej oraz ustalanie projektów zadań, kierowanie, kontrolowanie, ocena realizacji i koordynowanie
  3. kierowanie przygotowaniem ewakuacji ludności oraz koordynowanie tych działań.
  4. prowadzenie ewidencji, nadzorowanie przygotowania zakładów opieki zdrowotnej wytypowanych do udzielania pomocy medycznej poszkodowanym w wyniku masowego zagrożenia życia i zdrowia oraz zbieranie, opracowywanie i przekazywanie informacji niezbędnych do „Wojewódzkiego planu działania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego”.
  5. planowanie i organizacja szkoleń, ćwiczeń podmiotów ratowniczych, mieszkańców oraz Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, a także opracowywanie materiałów szkoleniowych i upowszechniających problematykę bezpieczeństwa powszechnego.
  6. przygotowanie i zapewnienie działania elementów systemu alarmowania, wykrywania i ostrzegania ludności oraz utrzymanie w stałej sprawności technicznej i rozbudowa systemu łączności dla potrzeb kierowania Obroną Cywilną miasta.
  7. prowadzenie ewidencji oraz sprawowanie nadzoru nad istniejącymi budowlami ochronnymi i ukryciami do doraźnego przygotowania, urządzeniami do likwidacji skażeń oraz formacjami obrony cywilnej i organizacjami ratowniczymi.
  8. planowanie świadczeń osobistych i rzeczowych na potrzeby obrony cywilnej.
  9. prowadzenie gospodarki materiałowej sprzętu obrony cywilnej Urzędu Miasta, instytucji, podmiotów gospodarczych i innych jednostek organizacyjnych.
  10. planowanie eksploatacji, konserwacji, remontów i legalizacji sprzęty OC na szczeblu miasta, zapewnienie właściwych warunków jego przechowywania oraz zaopatrywanie w sprzęt techniczny instytucji, jednostek organizacyjnych i zakładów pracy.
  11. udział w pracach Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Sygnały alarmowe i komunikaty ostrzegawcze
Arkusz spisu z natury
Protokół inwentaryzacji sprzętu nie zamontowanego
Projekt unijny - rozbudowa Systemu Wczesnego Ostrzegania i Alarmowania
Organizacja Systemu Wykrywania i Alarmowania na terenie Miasta Radomia
Wykaz budowli ochronnych na terenie miasta Radomia

NA CZASIE

Wybory Gminnej Rady Sportu

23 lipca 2024

Poznaliśmy zwycięskie projekty w Budżecie Obywatelskim 2025

22 lipca 2024

Zakończyła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

19 lipca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content