|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Obrona cywilna

Organizowanie i wykonywanie zadań obrony cywilnej, obejmujących w szczególności:

  1. opracowanie i aktualizowanie „Planu Obrony Cywilnej Miasta”, „Planu Ochrony Zabytków na wypadek konfliktu zbrojnego i sytuacji kryzysowych” oraz nadzór nad opracowaniem planów obrony cywilnej instytucji, podmiotów gospodarczych i innych jednostek organizacyjnych.
  2. ustalanie wykazu instytucji państwowych, przedsiębiorców, jednostek organizacyjnych i społecznych organizacji ratowniczych funkcjonujących na terenie miasta, przewidzianych do prowadzenia przygotowań i realizacji przedsięwzięć obrony cywilnej oraz ustalanie projektów zadań, kierowanie, kontrolowanie, ocena realizacji i koordynowanie
  3. kierowanie przygotowaniem ewakuacji ludności oraz koordynowanie tych działań.
  4. prowadzenie ewidencji, nadzorowanie przygotowania zakładów opieki zdrowotnej wytypowanych do udzielania pomocy medycznej poszkodowanym w wyniku masowego zagrożenia życia i zdrowia oraz zbieranie, opracowywanie i przekazywanie informacji niezbędnych do „Wojewódzkiego planu działania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego”.
  5. planowanie i organizacja szkoleń, ćwiczeń podmiotów ratowniczych, mieszkańców oraz Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, a także opracowywanie materiałów szkoleniowych i upowszechniających problematykę bezpieczeństwa powszechnego.
  6. przygotowanie i zapewnienie działania elementów systemu alarmowania, wykrywania i ostrzegania ludności oraz utrzymanie w stałej sprawności technicznej i rozbudowa systemu łączności dla potrzeb kierowania Obroną Cywilną miasta.
  7. prowadzenie ewidencji oraz sprawowanie nadzoru nad istniejącymi budowlami ochronnymi i ukryciami do doraźnego przygotowania, urządzeniami do likwidacji skażeń oraz formacjami obrony cywilnej i organizacjami ratowniczymi.
  8. planowanie świadczeń osobistych i rzeczowych na potrzeby obrony cywilnej.
  9. prowadzenie gospodarki materiałowej sprzętu obrony cywilnej Urzędu Miasta, instytucji, podmiotów gospodarczych i innych jednostek organizacyjnych.
  10. planowanie eksploatacji, konserwacji, remontów i legalizacji sprzęty OC na szczeblu miasta, zapewnienie właściwych warunków jego przechowywania oraz zaopatrywanie w sprzęt techniczny instytucji, jednostek organizacyjnych i zakładów pracy.
  11. udział w pracach Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Sygnały alarmowe i komunikaty ostrzegawcze
Arkusz spisu z natury
Protokół inwentaryzacji sprzętu nie zamontowanego
Projekt unijny - rozbudowa Systemu Wczesnego Ostrzegania i Alarmowania
Organizacja Systemu Wykrywania i Alarmowania na terenie Miasta Radomia
Wykaz budowli ochronnych na terenie miasta Radomia

NA CZASIE

Uliczka Tradycji 2024 – Czas milionerów

10 września 2024

Młodzi radomianie będą poznawać swoje miasto

09 września 2024

Obchody 79. rocznicy akcji rozbicia więzienia przez oddziały podziemia  niepodległościowego

09 września 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content