Radom kolejny raz został doceniony za działania proekologiczne w ramach II edycji programu Polska Stolica Recyklingu.

Miasto otrzymało medal z recyklingu oraz certyfikat Ekologicznego Partnera w projekcie Elektryczne Śmieci. Wyróżnienie zostało wręczone podczas Kongresu Miast i Biznesu. Kaucja- Edukacja- Środowisko.

Polska Stolica Recyklingu to program, w którym rywalizowało 190 instytucji z 45 miast. Głównym zadaniem było zachęcenie mieszkańców do zbiórki elektrycznych śmieci. – Mieszkańcy Radomia mają do dyspozycji czerwone pojemniki na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz darmowe odbiory dużych elektroodpadów z domów i firm.

W programie wzięło udział także jedenaście radomskich instytucji, które zbierały punkty w oparciu o usługę EKOzwroty realizowaną wspólnie przez Fundację Odzyskaj Środowisko oraz InPost. – Medal z recyklingu elektrycznych śmieci to swoistego rodzaju podziękowanie dla miasta i jego mieszkańców za proekologiczną postawę w projekcie Elektryczne Śmieci, ale także w Programie Polska Stolica Recyklingu. Szczególne podziękowania dla uczniów, rodziców, nauczycieli, koordynatorów i mieszkańców za to, że nadali EKOzwroty i zawrócili cenne surowce i materiały na rynek w ramach gospodarki obiegu zamkniętego.

Organizator Programu Polska Stolica Recyklingu: Fundacja Odzyskaj Środowisko Partnerzy strategiczni: InPost, MB Recycling i Maya Victory.